Vyhledávání


Kontakt

Jarmila Majdová

E-mail: jarmilka.m@post.cz

O Cashíkovi

Jméno/Name: Cash Cool

Plemeno/Breed: Border Collie

Narozen/Born: 26.11.2008

Barva a druh srsti/Colour and Hair: hnědobílá, středně dlouhá

Jeho otec/Father: I'm Just Yours Gasko Prim (HD 0/0, CEA DNA-normal)

Jeho matka/Mother: Absaroka Cinderella's Ranch (HD 0/0)

 

      

   Cashík je se mnou od počátku dubna 2009. Tenhle štěník si mě na internetu prostě na první pohled získal. Podnikli jsme za ním dlouhou sedmihodinovou cestu do chovatelské stanice blízko Plzně, odkud jsme si ho odvezli do Otrokovic. Moje pětiměsíční borderka byla konečně ve správných rukou - u mě doma.

   Cash, hnědounký borderák, nadšený do každé práce, miluje agility, dogrfisbee, coursing a pasení. Je hravý, má správný drive. Stále se na mě směje a jeho neposedné uši, jedno nahoru a jedno dolů, mu dávají roztomilý kukuč. Snažím se mu přiblížit všechny krásy psích sportů. Umí spoustu prvků z dog dancingu. Často také shapujeme, aby přemýšlel a rozvíjel se ve všech směrech. Jeho styl pití z misky je rozhodně nepřekonatelný, stejně jako přikouslý ret, když přemýšlí.

   Avšak cesta k normálním psím radostem pro nás byla klikatá. Spolu s Cashíkem jsem si domů dovezla zanedbanou socializaci, uzlíček nervů, který se bál lidí, aut, prakticky všeho nového, nechtěl vůbec chodit ven, nekomunikoval. Ke všemu se přidaly i zažívací obtíže, kvůli kterým jsme trávili mnoho času u veterináře.

   Dnes je už boj s tímto splínem na dobré cestě. Moc nám pomohla Martina Klimešová v Čebíně a pejskaři ze Zlína. Na bříško pomohla BARF strava, díky níž je z Cashe zdravý a silný psík. Stále usiluji o to, aby se zbavil všech problémů a obav z lidí. Ukazuji mu, že ta strašidla jsou vlastně fajn. Cash si stále rozšířuje okruh "hodných" lidí a s těmi je úžasný:-).
   Plné sportovní vyžití mu také moc pomáhá. Doufám, že se brzy otřepe a bude "úplná borderka", dělám pro to totiž maximum. Za nic na světě bych ho nedala. Jsem ráda, že se dostal zrovna ke mně.

O bázlivosti více na stránkách bázlivých borderek bazlive-borderky.webnode.cz/